پاوان موکت آسانا

اساساً سیستم بیهار مراحل آساناهای یوگا را روی پاوان موکت آساناها معطوف کرده است. بهتراست اول به معنی خود پاوان موکت آسانا بپردازیم. پاون به معنای باد ،  موکتا به معنای برخاستن و آسانا به معنی وضعیت است.
آسانا یعنی حرکت یا حالتی که در آن فرد احساس راحتی کند و بتواند برای مدتی طولانی و البته بدون مشکل در آن وضعیت  باقی بماند.
بنابراین گفته شده گروه تمرینات پاوان موکت آسانا انرژی های بلوکه شده در بدن و مغز را جابه‌جا می کند و آنها را آزاد می سازد. تاکید زیاد این سبک از یوگا روی نرم انجام دادن حرکات است و اینکه کوچکترین انقباضی توی عضلات فرد بوجود نیاید .
 
این سیتم روی اعصاب ، خون و لنف تاثیر زیای دارد . بخشی از این خون  به لنف رفته و کمک می کند تا سموم از بدن دفع شوند و البته آب و آبمیوه طبیعی و چای سبز به این روند کمک زیای می کنند. و اگر جریان خون در بدن کم باشد باعث درد در بدن می شود. و راکد ماندن خون زیادی در بدن باعث می شود در ناحیه ای مثل کمر درد بوجود بیاید.  حرکات پاوان موکت آسانا کمک می کند که این خون راکد به حرکت دراید  و از بدن خارج شده و درد از بین برود.
بیشتر  تاثیرات پاوان موکت آساناها روانی هستند تا جسمی پس اگر تمرینات درست انجام شود و با تنفس همراه باشد ذهن وانهاده می شود و سیستم اعصاب به خودی خود هماهنگ شده و ترشح هورمونها به طور طبیعی فعال شده در نتیجه تاثیرات تمرینات خودشان را نشان می دهند.
تمرینات پاون موکت آسانا برای رماتیسم ، آرتروز ، فشار خون بالا ، بیماری های قلبی ، مشکلات نازایی و ماهیچه های دستگاه تناسلی مفیدند و همچنین برای ستون فقرات ، ریه ها ، قلب و سیستم غدد درون ریز را متعادل می کند. عمدتا تمرینات پاوان موکت آسانا بر روی مفاصل است و از آنجایی که در کنار هر مفصل ما یک رگ اعصاب قوی رد می شود باعث آرامش عمیق در کل سیستم اعصاب هم می شود.
 

 

 

یوگا چیست؟

 

یوگا یاyoga کلمه‌ای سانسکریت به معنی جفت کردن، به زیر یوغ کشیدن، رام کردن، پیوستن، پیوند، شایستگی، حالت انتزاعی روح است.

یوگا راهی است که شخص با تکیه به تمرینات خاص خودش که این تمرینات اعم از تمرینات جسمانی، تمرینات تنفسی، مراقبه، تمرینات نظافتی، رعایت کردن بایدها و نبایدهای(یاما و نیاما) زندگی، می‌تواند به هماهنگی کامل (روح و جسم) و (تن و روان) یا حتی (رفتار و فکر) برسد.

 

  • اولین کسی که یوگارا به صورت دستاوردهای علمی وعملی جمع آوری نمودوآن رابه صورت فنی وقابل اجرا برای همه معرفی کرد، فیزیکدان هندی به نام پاتانجلی بود که حدود 2 تا 5 قرن پیش از میلاد می زیست. اودرکتاب خود موسوم به سوتراهای یوگا (yoga sutras) یوگارابه هشت مرحله تقسیم کرده که به آشتانگایوگا(ashtanga yoga) موسوم است ومردم مغرب زمین آنرا به عنوان یوگا یا انضباط جسم و فکرمی شناسند. وی اعتقاد داشت انسان قبل اززدودن ناخالصیها و ناپاکیها نمیتواند طالب و در رسیدن به مقصود باشد و تنها با تفکر و تعمق در احوال جهان و زیر پا گذاشتن آز ، حرص وشهوات است که میتواند بهتربه تعالی روح خود بپردازد.

 

 

مطالعه بیشتر...
yoga

تاریخچه‌ای ساده درباره یوگا:

تنها به بخشی از تاریخچه یوگا می‌پردازیم. صحت و سقم این مطالب هیچ اطلاعی در درسترس نیست.

1.دو قرن پیش از میلاد مسیح شخصی با نام پاتانجلی می‌زیسته که وی کتاب یوگاسوترا را نوشت  یوگا را به تمامی جهانیان عرضه کرد.

2.قرنها پیش از میلاد مسیح شخصی به اسم یوگی که در سواحل رود گانژ(گنگ) زندگی می‌کرده که می‌گویند این شخص از قدرت خاصی برخوردار بوده، مثلا فقط با یک اشاره یا نگاه شخصی را می توانسته بخواباند.

3.در کتاب بهاوادگیتا می‌خوانیم که کریشنا استاد بزرگ یوگا فرمود: علم یوگا را به فرشته خورشید(ویواشان) تعلیم دادم و او آن را به پدر بشر (مانو) تعلیم داد.

4.یوگا بوسیله لرد شیوا بنیانگزاری و تعلیم داده شد و هم کم‌کم به یوگیراج یعنی شاه یوگی‌ها تبدیل شد.

 

مطالعه بیشتر...
  • یوگا
  • ماساژ
  • مراقبه

درباره یوگا

شنبه , آبان 23 1394
2028

تاریخچه یوگا

یکشنبه , ارديبهشت 27 1394
2215

تعریف یوگا

یکشنبه , ارديبهشت 27 1394
2936

ماساژچیست؟

چهارشنبه , مهر 03 1398
78

ریکی و فوایدش

شنبه , بهمن 02 1395
1420

ریکی

شنبه , ارديبهشت 26 1394
1387

مراقبه های مختلف

یکشنبه , ارديبهشت 27 1394
4460

مراقبه چیست؟

جمعه , فروردين 01 790
4593

سایت آناندام اولین سایت علمی در حوزه یوگا می‌باشد.

درباره آناندام

سایت آناندام (www.anandam.ir)

با انگیزه ارتقاء سطح دانش جامعه پیرامون مقوله یوگا شروع بکار نموده است.

خدمات آناندام عبارتند از:

  • پاسخگویی به سوالات کاربران محترم حول محور یوگا
  • قراردادن جزوات و مستندات آموزشی
  • اطلاع رسانی در ضمینه سبک‌های گوناگون یوگا
  • ...

راه های تماس با آناندام

جهت ارتباط با مدیریت سایت از طریق آدرس الکترونیک زیر و همچنین سایت رسمی آناندام آقدام نمایید.

آدرس ایمیل آناندام: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس سایت رسمی آناندام:www.anandam.ir

آدرس تلگرام آناندام: AnaYoga

آدرس اینستاگرام آناندام: AnaYoga_Center

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری